Blog

Zákaz používat vodu na závlahy

03.06.2018

Milí přátelé, dnes jsme dojeli s kobylkou Nelou zpět na ekocentrum. Vesnice na Drahanské vrchovině kudy projíždíme, postupně zakazují používat vodu na závlahy.
Pokud pěstujete trávník, nebo bazény, pracujete ve městě a nakupujete v supermarketu, zákaz se projeví sežloutnutim trávníku a vyprázdněním bazénu. Pokud pěstujete zeleninu a ovoce zákaz se projeví tím, že přijdete o zdroj obživy. Nedostatek vody se rovněž projevuje v chovu dobytka , není li voda, není druhá seč a musíte omezit počet chovaných zvířat, jelikož nemáte krmivo na zimu. Lidé z vesnic jsou nuceni odcházet za prací do měst a jídlo nakupovat v supermarketu. Lidé ve městě dále bez jakýchkoliv omezení zavlažují pečlivě střižené trávníky, napouštějí bazény a vysedávají v kavárnách. Jenže jak dlouho?...
Člověk se soustavně snaží pokořit přírodu namísto toho aby ji miloval. A přece láska je jedinou možností jak navázat dlouhodobý příjemný vztah s přírodou. Láska, sounáležitost, respektování, upřímnost, vděčnost jsou vlastnosti těch kteří vnímají sebe neoddělitelnou součástí přírody.
Mnoho lidí je schopno obětovat svůj život budování domů, stavení plotů a zdí, zaplňováním prostoru věcmi a výrobky. Celý život vkládáme do několika metrů krychlových stavebních hmot, namísto abychom život věnovali životu. Mnoho z Vás věnuje život pěstování a sázení stromů, keřů, půdě. Takový život je smysluplný a přináší člověku pokoj. Život po kterém zůstává život je láska. Proměňujeme - li však život v smrt nacházíme pouze smutek a bolest.
Život člověka má smysl pouze v životě. Prosím všechny obyvatele měst, buďte solidární s těmi, kdo chtějí svým životem udržovat a účastnit se tvoření života, přestaňte používat vodu stejně jako k tomu jsou vyhláškou donucení obyvatelé venkova. Děkuji

 

S pozdravem a přáním pokojného dne za spolek Ekologická organizace PagoPago Josef Čermák

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vybrané články

Městské biokoridory

26.10.2015

1/1
Please reload

Archiv
Please reload

Podepište se
  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now