Blog

Příroda je chrámem

14.06.2018

 

Příroda je jediným chrámem v kterém nacházíme více než jen své představy, očekávání a přání. Příroda je jediným chrámem, který nás pokaždé novým způsobem uvádí v úžas. Příroda nám poskytuje jako jediná možnost mlčenlivého rozjímání, setkání se sebou samým skrze ní. Příroda je vším, čím jsme my. Budeme-li přírodou, nalezneme v ní pokoj, učitele, rodiče, Boží přítomnost. Příroda má nekonečné množství podob.
Projevuje se nám ve všech možných formách. Utěšuje naše potřeby, léčí a tvoří. Příroda je všudypřítomná a všemocná. Její největší a nejkrásnější vlastností je láska. Její síla nepodmíněně milovat jde za hranici jejího života. Příroda může zemřít, bude-li to naše volba. A příroda umírá, jelikož jsme si tak zvolili.

V Olomouci spadl včera strom, z jedné strany mu kořeny rozemlely při stavbě silnice, z druhé při stavbě chodníku. Strom živořil a snažil se žít na úzkém pásku zeminy sužované suchem a solí. Jednoho dne již nemohl dál a zřítil se k zemi. Seběhli se lidé a nadávali, nikoho však nezajímalo, že přišli o poslední strom na ulici, kde žijí. Na stromě bylo hnízdo holubů. Ti přišli o dům a mládě. Holoubek se zřítil z 39 metrů na
protější chodník. Holubi kroužili po nebi a plakali nad holoubkem. Lidé ho neviděli, jejich boty mu čechraly peří, ale nikdo ho nespatřil. Nyní žije na ekocentru v bedýnce. Holoubek z posledního stromu v jedné bezejmenné městské ulici.
Příroda je chrámem, kde můžeme potkat i někoho dalšího než jen sami sebe obklopené svými představami a přáními.
S pozdravem a přáním pokojného dne za spolek Ekologická organizace PagoPago Josef Čermák

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vybrané články

Městské biokoridory

26.10.2015

1/1
Please reload

Archiv
Please reload

Podepište se
  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now