Blog

Příčinou kůrovcové kalamity je úbytek podzemních vod. Jediné, čím se stát aktivně zabývá je kompenzace újmy že zisku soukromých vlastníků lesa

28.05.2018

Milí přátelé, kůrovcová kalamita v Jeseníkách ukázala mimo úbytku podzemní vody také zásadní úlohu státu ve společnosti.
Stát dlouhodobě hájí zájmy soukromých firem nad zájmy občanů.
Zájmem občanů je podle mne žít spokojený život v kruhu rodiny, přátel, blízkých, mít co jíst, kde spát, dostatek vody, vzdělání, činnost, která mi přináší obživu a je důležitá pro všechny bez rozdílu. Mít čas na osobní život, výchovu dětí, osobní zájmy. Stát by se měl zabývat o zajištění zdrojů vody , potravin a stabilního ekosystému s co největší biodiverzitou nejen pro současné obyvatele země, ale i pro všechny následující generace a bránit je před zájmy soukromých firem sledujících pouze zisk.
Skutečnost je naprosto opačná, stát hájí pouze zájmy soukromých firem sledujících pouze zisk a nezabývá se, nebo nechce řešit zájmy občanů, kterými jsou právě zajištění zdrojů současné i všem následujícím generacím.
Přičínou kůrovcové kalamity je úbytek podzemních vod. Jediné, čím se stát aktivně zabývá je kompenzace újmy že zisku soukromých vlastníků lesa, kteří v důsledku kůrovcové kalamity nemohou prodat dřevo za maximální cenu.
Celá kauza vyšla na světlo, jen proto, že velké zemědělské společnosti dostávají od státu nad rámec dotací (5700 Kč na 1 ha) každoročně miliardy korun za to, že v důsledku sucha jim nevyrostlo tolik kukuřice a řepky pro bioplynové stanice, kolik by měli v případě dostatku vody. Tudíž stát platí těm, kteří se zásadní měrou podílí na úbytku podzemní vody v krajině miliardy korun za to, že devastují krajinu a připravují nás o vodu. To se ale nelíbí soukromým vlastníkům lesa a zatoužili rovněž po kompenzaci újmy ze zisku. O tom, že oni jsou druhou skupinou která připravuje krajinu o vodu se není třeba zmiňovat. Stát tedy platí těm kteří zapříčinili svojí touhou po zisku úbytek podzemních vod peníze za to, že nevydělali tolik peněz, kolik by mohli, kdyby v krajině bylo dostatek vody.
Milí přátelé úbytek podzemních vod je problém, který je třeba okamžitě řešit. Není již čas na vydělávání peněz, zbývá nám pouze trochu času na záchranu života. Žijeme v době kdy vše, čeho se dotkneme proměňujeme na peníze, jenže peníze jsou to jediné, co se nedá jíst.
S pozdravem a přáním pokojného dne za spolek Ekologická organizace PagoPago Josef Čermák

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vybrané články

Městské biokoridory

26.10.2015

1/1
Please reload

Archiv
Please reload

Podepište se
  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now