Blog

Život člověka by měl směřovat k vnímání potřeb a učení se správné péči o jeho zdraví

16.06.2018

 

Milí přátelé, každý den je svátkem oslavujícím život. Každý den vychází slunce a voní vzduch ranní rosou. Každý den je jiný a přináší nám možnost žít, prožívat, vnímat krásu, jedinečnost zázraku, kterým je příroda. Život, který jsme se naučili brát jako samozřejmost je závislý na křehké rovnováze, která může být snadno narušena a zničena. Život je jedinečným a neopakovatelným darem, který můžeme zcela vědomě prožívat.
Jak a čím je život pro každého z nás, to je naše svobodná volba. Život je, ale nemusí být. Aby život byl, je třeba se o život starat. Přestaneme-li život udržovat vědomím, život zaniká. Smrt nahrazuje život a její příchod je nevratný. Každý z nás je zodpovědný za existenci života. Každý z nás může svým životem svět rozvíjet, udržovat, nebo ničit. Každý je obdařen schopnostmi a nadáním, které ho předurčují k svébytnému přístupu, k rozvíjení a zmnožení života a přírody.
Příroda je synonymem života, stejně jako Boha. Příroda je dárkyní života. Jsme neoddělitelnou součástí jejího těla. Naše účast na jejím těle a krvi z nás činí její součást.
Život člověka by měl směřovat k vnímání potřeb a učení se správné péči o jeho zdraví. Každý z nás dostal množství darů, ty je třeba rozvíjet, rozmnožovat a odevzdávat přírodě, která je jejich dárkyní. Jedině tak můžeme zajistit, aby smrt i život byli v rovnováze a jejich soulad se projevoval neustálou schopností přírody obnovovat život. Proto je důležité mít při jakékoliv činnosti na zřeteli právě potřeby a projevy přírody, aby se naše činnost nestala jednostranným využíváním nepodmíněné lásky, kterou nás příroda každodenně zahrnuje.
S pozdravem a přáním pokojného dne za spolek Ekologická organizace PagoPago Josef Čermák

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vybrané články

Městské biokoridory

26.10.2015

1/1
Please reload

Archiv
Please reload

Podepište se
  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now