Blog

Člověk, který opouští přírodu ztrácí rodinu, kontinuitu, kořeny, smysl života

02.06.2018

Milí přátelé, člověk, který je účasten každodenního života přírody, naslouchá jejímu hlasu, důvěřuje jí, respektuje, a hlavně se řídí jejími pokyny. Příroda má k člověku rodičovský vztah, vychovává nás a vede jako své děti. Člověk který je součástí přírody, poznává svoji skutečnou rodinu. Je dítětem a přitom nese zodpovědnost za své konání. Příroda je nám rodičem i sourozencem. Je rodinou, které jsme součástí a respektujeme-li její pokyny náš život je šťastný. Příroda je nám otcem i matkou a měli bychom ji ctít abychom dlouho žili a dobře se nám vedlo. Příroda je jedinou, kterou je třeba milovat, jelikož je původcem a obnovitelem všeho života, krásy, radosti.
Člověk, který opouští přírodu ztrácí rodinu, kontinuitu, kořeny, smysl života. Je bludnou postavou která hledá ztracený domov. Vykořenění žene člověka k neustále touze po domově, kterou však nemůže nic uspokojit. Obklopuje se věcmi, zážitky ale srdce je stále prázdné. Jediným místem, kde nachází klid je příroda. Jenže to již netušíme, pouze podvědomě vyhledáváme její blízkost s vidinou marného cíle.
Člověka však nelze oddělit od přírody, pevně věřím, že každý z Vás vnímá tuto prázdnotu jako hlavní příčinu koloběhu strastí v kterém se nacházíme, a který vytváříme svými nenaplněnými touhami po lásce, rodině, domově. Je jediná cesta k nalezení pokoje a tou je příroda. Jedině v ní můžeme být jako děti a nésti zodpovědnost za své konání. Být čistí, čestní, upřímní, srdeční, laskaví, přátelští, dobrosrdeční, respektující. Stát zde na Zemi opět ve světle lásky a pokoje.
S pozdravem a přáním pokojného dne za spolek Ekologická organizace PagoPago Josef Čermák
Začal sběr třešní. Můžete přijet kdokoliv do ekocentra nasbírat a zpracovat si třešně.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vybrané články

Městské biokoridory

26.10.2015

1/1
Please reload

Archiv
Please reload

Podepište se
  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now