Blog o ekologii a trvale udržitelném životě

Blog - pro lidi z města, kteří žijí jinak. Jak žít a přežít na venkově

Zvolené članky

13.11.2016

Dobrý den,

Zastupitelé obcí, firem, státu, nevím jaké je Vaše smýšlení, postoj a vztah ke krajině, v níž žijete. Jsem výtvarníkem a členem spolku PagoPago.  Celý život se věnuji hledání a vytváření krásy. Již dlouhou dobu s lítostí v srdci pozoruji devastaci krajiny lidskou činností zaměřenou především k uspokojení osobních potřeb. Bohužel ne těch základních.

  Krajina se vyprazdňuje, zpřehledňuje. Přehledná místa člověk zaplňuje odpadem nebo prázdnotou.

  Důsledkem pusté krajiny tvořené silnicí, domy, obrubníky, dráty, auty, sloupy, nápisy je absence přírody, a, jelikož je člověk součástí přírody, tedy i člověka. Člověk se v moderní krajině stal mačkačem tlačítek, točičem koleček, držákem propisek, jeho činností je přenášet papír. Člověk je natolik zaměstnán paíry, že si ani nevšimnul, v okolí, kde bydlí, zmizela příroda.

   Možná jste si toho všimnuli: na ulicích trčí ze zelené, nebo hnědé rovné plochy solitérní stromy jako upomínka na něco? Lidé vstupují do veře...

13.11.2016

             Jelikož se věnujeme nejen sázení dřevin, ale, i stím neodmyslitelně spojeným včelařstvím, stále častěji vedou naše cesty kolem včelínů, včelnic a k místním včelařům. Chovají včely v různých klimatických podmínkách i nadmořských výškách. Turecko: údolí řeky Čoruh, pohoří Kačkar Daglari, Kapadokie. Gruzie: Svaneti, nížina v okolí Tbilisi, východní Kavkaz. Arménie: oblast Jerevanu, jezera Sevan, okolí města Dilijan. Rusko: pohoří Altaj, Gornoaltajsk, oblast jezera Bajkal – pohoří Sajany, okolí řeky Selengy, Leny, Barguzin, Krym, Moskevská, Petrohradská oblast, Republika Karelie. Polsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Slovensko.

             Svá pozorování z cest a způsobů vzájemné koexistence včely a člověka můžeme shrnout do jediné věty:

Čím pestřejší včelí pastva a méně cukru, tím zdravější včely a méně léčiv.

           Mnoho našich přátel podněcuje cukrem,...

Please reload

Městské biokoridory

26.10.2015

1/1
Please reload

Archiv
Please reload

Podepište se
  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now